Výlety po okolí

Terchová centrum mesta

Vzdialenosť od apartmánov: 0,9 km

Kultúrna oblasť Žilinského regiónu sa nachádza na severe Slovenska a ponúka mnoho pravidelných kultúrnych podujatí ako napríklad Jánošíkove dni, Cyrilometodské dni, Budzogáň a ďalšie.  Terchová je známa ako stredisko cestovného ruchu a východiskovým bodom turistiky do okolia.

Oficiálne stránky nájdete tu.

Jánošíkové diery

Vzdialenosť od apartmánov: 3 km

Jánošíkové diery sa nachádzajú v národnom parku Malá Fatra a sú považované za jeden z najkrajších výletov na Slovensku. Sústava kaňonov a tiesňav v rezervácií Rouzsutec, s množstvom nádherných skalných útvarov a vodopádov. K Jánošíkovým dieram Vás radi ZADARMO dovezieme našim tranferom.

Viac informácií nájdete tu.

Ski areál Vrátna dolina/ lyžiarský vlek

Vzdialenosť od apartmánov: lyžiarsky vlek 2,1 km

Vzdialenosť od apartmánov: lanovka Chleb 3,5 km

Vrátna free time zone je populárne stredisko v srdci Malej Fatry, ktoré ponúka všetkým svojim návštevníkom aktivity v priebehu letnej i zimnej sezóny.  V zime môžete využiť až 14,55 km zjazdoviek v 3 areáloch, medzi ktorými je potreba sa presúvať autom. Apartmány Mucha Vám radi poskytnú zľavy na celodenné skipasy. V lete je Vrátna dolina plná ľudí, ktorí milujú turistiku. Oblasť ponúka mnoho cyklo a turistických trás, ktoré uspokoja každého návštevníka.

Viac informácií nájdete tu.

Malý Rozsutec

Vzdialenosť od apartmánov: 6 km

Malý Rozsutec sa nachádza vo východnej časti pohoria Malá Fatra. Z vrcholu je výhľad na susedný vyšší Veľký Rozsutec a je súčasťou národnej prírodnej rezervácie Rozsutec. V okolí sa nachádza vzácna vápencomilná flóra. 

Veľký Kriváň (1 708,7 m n. m.)

Vzdialenosť od apartmánov: 8 km

Veľký Kriváň je najvyšším vrchom pohoria Malá Fatra a susedí vrchmi Pekelník (1 609 m n. m.) a Chleb (1 645,6 m n. m.), od ktorých ho oddeľujú sedlá Bublen (1 610 m n. m.) a Snilovské sedlo (1 524 m n. m.).

Viac informácií nájdete tu.

Veľký Rozsutec

Vzdialenosť od apartmánov: 15 km

Veľký Rozsutec (1609 m. n. m.) je považovaný za jeden z najkrajších vrchov na Slovensku a je zároveň aj v logu národného parku Malá Fatra. Vrchol je ideálnym vyhliadkovým bodom do okolia.

Bystrická dolina

Vzdialenosť od apartmánov: 20 km

Raj na Kysuciach, mikroregión Banská dolina ponúka mnoho aktivít pre pasívnu ale i aktívnu dovolenku. V lete môžete využiť mnoho cyklo či turistických trás, golf, minigolf a mnoho adrenalinových športov. V zime naopak môžete využiť bežecké trasy, sánkovanie, skibob, klzisko a mnoho iného.

Viac informácií nájdete tu.

Skipark Kubínska hoľa

Vzdialenosť od apartmánov: 26 km

SKI PARK Kubínska hoľa sa nachádza v prekrásnej prírode pohoria Oravská Magura, 8 km od mesta Dolný Kubín a je jedným z najnavštevovanejších stredísk zimných športov na Slovensku. Vrchol ponúka výhľad na okolité horstvá ako napríklad na Západné Tatry a Chočské vrchy.  V stredisku sú dve 4-sedačky, 5 vlekov pre pokročilých a 2 vleky pre začiatočníkov.

Viac informácií nájdete tu.

Vodná nádrž Nová Bystrica

Vzdialenosť od apartmánov: 27 km

Vodná nádrž Nová Bystrica bola postavené v rokoch 1983 - 1989. Nádrž zabezpečuje pitnú vodu pre Novú Bystricu, Čadcu a Žilinu a patrí do Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

Skanzen Vychylovka

Vzdialenosť od apartmánov: 32 km

Skanzen Vychylovka leží v chránenej krajinnej oblasti Kysuce, v doline Chmúra. Jeho jedinečná flóra a fauna spolu s prekrásnou ľudovou architektúrou vytvárajú pre návštevníka neopakovateľnú scenériu.

Otváraciu dobu a vstupné nájdete tu.

Hrad Strečno

Vzdialenosť od apartmánov: 32 km

Rekonštruovaná zrúcanina stredovekého hradu - to je hrad Strečno. Hrad sa nachádza na 103 m. vysokom brale, nad riekou Váh a 11 km od Žiliny. Strečno je od novembra do marca komplet uzatvorený a expozíciu Považského múzea v Žiline si môžete pozrieť od apríla do októbra.

Otváraciu dobu a vstupné nájdete tu.

Šútovské vodopády

Vzdialenosť od apartmánov: 34 km

Šútovské vodopády sa nachádzajú v prekrásnej Šútovskej doline, v južných svahoch Národného parku Malá Fatra. Najvyšší vodopád v Malej Fatre má celkovú výšku 38 metrov a nachádza sa vo výške 830 metrov nad morom. Turistická trasa vhodná aj pre najmenších trvá cca 1:20 a začína v obci Šútovo.

Viac informácií o náučnom chodníku nájdete tu.

Oravský hrad a Oravský Podzámok

Vzdialenosť od apartmánov: 38 km

Oravský hrad je jeden z najkrajších hradov na Slovensku. Nachádza sa v obci Oravský Podzámok nad riekou Orava a je výraznou dominantou oravského regiónu.

Kalendárium 2017 nájdete tu.

Rajecké Teplice

Vzdialenosť od apartmánov: 39 km

Rajecké Teplice sú 4. najmenšie mesto na Slovensku. Najznámejším a najpríťažlivejším mestom sa stali vďaka termálnym liečebným prameňom (38 °C teplá hydrouhličitanovo-vápenato-horečnatá liečivá voda bez ďalšej úpravy). Liečia sa tu degeneratívne choroby pohybovej sústavy, stavy po úrazoch, alebo operáciách, nervovo-svalové degeneratívne ochorenia, hemiparézy a mnoho ďalšieho.

Oficiálne stránky mesta nájdete tu.

Aquapark Tatralandia

Vzdialenosť od apartmánov: 75 km

Tatralandia je najväčší aquapark na Slovensku a jeden z najväčších v strednej Európe. V aquaparku je aj termálna voda, ktorej zdrojom je vrt, z ktorého prúdi voda z hĺbky vyše 2 500 m s teplotou 60,7 °C. V areálu nájdete 14 bazénov s morskou, termálnou i čírou vodou, 26 tobogánov a mnoho ďalšieho.

Viac informácií nájdete tu.