Akcie v Terchovej a okolí

MS vo varení a jedení bryndzových halušiek: 27.5.2017

V sobotu, 27.5.2017 sa v Terchovej uskutoční MS vo varení a jedení bryndzových halušiek! Príďte si užiť víkend do Terchovej a zároveň sa dobre najedzte!

Jánošíkove dni: 3.8.- 6.8.2017

Tento výnimočný medzinárodný folklórny festival sa koná každoročne v obci Terchová. Vystúpenia sa konajú v amfiteátri Nad Bôrami, vo Vrátnej doline a v okolí obce. Od roku 1991 má festival medzinárodný charakter.

Terchovský Budzogáň: 11.8-12.8.2017

Fanúšikov Rockovej hudby každoročne víta Terchová s podujatím Terchovský Budzogáň. O tom, že sa im tu naozaj páči svedčí najmä ich neustále narastajúci záujem o tento festival. Niet sa však čomu čudovať. Vystriedalo sa tu množstvo populárnych hudobných skupín.

Belská gulaška: 26.8.2017

Každoročne sa v areáli futbalového ihriska Belá uskutočňuje medzinárodná súťaž vo varení gulášu pod názvom Belská guláška. Celá akcia začíno o 9 ráno, presný program čo bude upresnený.

Cyrilometodské dni: 2.7-5.7.2017

Cyrilometodské dni sú neodmysliteľnou súčasťou kultúrneho leta v Terchovej. Podujatie je bohaté na liturgický, ale i kultúrny program. Je rozdelené do niekoľkých dní, počas ktorých je pre veriacich pripravené plné duchovné vyžitie. Vyvrcholením osláv sv. Cyrila a sv. Metoda je každoročne konaná svätá omša na vrchu Oravcové.

Zoznam kultúrnych podujatí Terchová a okolie 2017 nájdete tu